Restrukturyzacja - wordpressplugins
142
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-142,bridge-core-3.0.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-28.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

Restrukturyzacja

Restrukturyzacja Restrukturyzacja to mniej dotkliwa alternatywa dla dłużnika, który nie może lub nie chce skorzystać z procedury upadłościowej. Choć restrukturyzacja nie musi prowadzić do umorzenia zobowiązań, pozwala je spłacić z jak najmniejszym uszczerbkiem dla sytuacji przedsiębiorcy, który zachowuje źródło dochodu.

p

Kto może skorzystać z restrukturyzacji?

Z postępowania restrukturyzacyjnego może skorzystać przedsiębiorca, który:

 • prowadzi indywidualną działalność gospodarczą;
 • prowadzi spółkę kapitałową;
 • jest wspólnikiem spółki osobowej, który odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczeń (np. komplementariusz w spółce komandytowej);
 • jest wspólnikiem spółki partnerskiej.

 

Jeżeli jako osoba prowadząca działalność gospodarczą masz kłopot z długami, możesz skorzystać z restrukturyzacji, aby utrzymać ciągłość prowadzonego biznesu. Przekonaj się, że nie musisz rezygnować z dorobku życia, aby uregulować zobowiązania i zreorganizować biznes.

Na czym polega restrukturyzacja?

Restrukturyzacja to zespół działań, które zmierzają do przebudowy zadłużenia w taki sposób, aby dłużnik mógł zaspokoić żądania wierzycieli bez konieczności pozbywania się swojego majątku. Przepisy wymieniają tylko przykładowe formy restrukturyzacji, do których zalicza się m.in.:

 • odroczenie terminu wykonania zobowiązania;
 • rozłożenie spłaty na raty;
 • zmniejszenie wysokości zobowiązań;
 • konwersję wierzytelności na udziały lub akcje.

Czasami restrukturyzacja przewiduje również ingerencję w prowadzoną działalność, np. poprzez wypowiedzenie niekorzystnych umów, ograniczenie bieżących kosztów biznesu lub zmianę sposobu reklamy na bardziej efektywny.

Korzystając z naszych usług, nie musisz się zastanawiać, który model restrukturyzacji wybrać i jakie działania podjąć. Przeanalizujemy Twoją sytuację i znajdziemy najlepsze rozwiązania.

p
p

Jak przebiega postępowanie restrukturyzacyjne?

Postępowanie restrukturyzacyjne przebiega na podstawie jednego z kilku trybów opisanych w przepisach. Każdy z nich cechuje się innym stopniem formalizmu i czasem trwania.

 • Postępowanie o zatwierdzenie układu prowadzi do zawarcia porozumienia bezpośrednio z wierzycielami, rola sądu w tym przypadku sprowadza się do zatwierdzenia układu.
 • Przyspieszone postępowanie układowe wymaga sporządzenia planu restrukturyzacji oraz harmonogramu planu spłaty wierzycieli.
 • Postępowanie układowe prowadzi do upadłości z jednoczesnym zawarciem układu dłużnika z wierzycielami.
 • Postępowanie sanacyjne zapewnia dłużnikowi największą elastyczność – może on rozwiązywać zawarte umowy i redukować zatrudnienie. Jest także chroniony przed egzekucją komorniczą.

Wybór właściwego trybu postępowania nie jest prosty, ponieważ poszczególne procedury różnią się między sobą wieloma szczegółami. Pozwól nam sobie pomóc! Przedstawimy Ci zalety i wady dopuszczalnych rozwiązań i zajmiemy się całym postępowaniem od początku do końca.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Wesprzemy Cię na każdym etapie postępowania – zarówno przedsądowym, jak i sądowym. Co możemy Ci zaoferować?
● Ustalenie optymalnego modelu restrukturyzacji.
● Kontakt z sądem upadłościowym, komornikiem sądowym i kontrahentami.
● Negocjacje z wierzycielami w celu ustalenia harmonogramu spłaty zadłużenia.
● Sporządzanie pism procesowych.
● Reprezentację na etapie postępowania przedsądowego i sądowego.

Już podczas pierwszego spotkania ocenimy Twoją sytuację, zaprezentujemy dostępne możliwości i przedstawimy najlepszą strategię działania. Postępowanie restrukturyzacyjne to droga do wolności finansowej. Pomożemy Ci nią podążać.

Skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj i razem z nami zawalcz o swoją firmę.

p